< INFO >   < RADIO >   < MIEJSCE >   < DOJAZD >

Historia
Pierwsze Gorzowskie Spotkania Krótkofalowców zorganizowane były w 2011 roku, w parku, na zapleczu "pałacyku", będącego wtedy siedzibą domu kultury. Organizatorem był klub SP3YPR, a uczestnikami krótkofalowcy Gorzowa Wielkopolskiego.
Kolejne cztery (w latach od 2012 do 2015) były organizowane na terenie Ośrodka Sportowo-Rehabilitacyjnego SŁOWIANKA na zadaszonej płycie boiska wielofunkcyjnego. Miały one charakter wystawienniczo-targowy, prowadzone były w dwóch językach SP i DL i działo się wiele, bardzo wiele......
Niestety, w roku 2016 GSK nie było. Zabrakło sponsorów i współorganizatorów.
W zeszłym roku postanowiliśmy zorganizować kolejne GSK (szóste), jednak, zmieniła się formuła Spotkań. Zamiast imprezy wystawienniczo-targowej, postanowiliśmy organizować pikniki dla braci krótkofalarskiej i ich rodzin. GSK6 były zorganizowane nieopodal Gorzowa Wlkp., nad Notecią, u jej ujścia do Warty i oczywiście otwarte było dla wszystkich chętnych.

W tym roku
Zachęceni doświadczeniami poprzednich lat, poszukując najlepszej formy spędzenia wolnego czasu w atmosferze nasiąkniętej krótkofalarstwem, zaproponowaliśmy wielodniowe Gorzowskie Spotkania Krótkofalowców. Spotkaliśmy się w Ośrodku Wypoczynkowym SOSNY, około 20 km w linii prostej na zachód od Gorzowa Wlkp. Głównym dniem GSK była sobota 12 maja, ale część z nas spotkała się na miejscu już w czwartek 10 maja, zaczynając od spotkania klubowego na polanie, przy ognisku, a kończąc w niedzielę 13 maja, sprzątaniem obozu.

Ramowy program
czwartek - ognisko
piątek - testy antenowe, praca eterowa, dyskusje
sobota - przywitanie gości "jednodniowych"
niedziela - zakończenie GSK


< POWRÓT >